Skocz do zawartości

[Propozycja] Zmiana gospodarcza


BesteR:D

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualny nick:  BesteR:D

Propozycja:  SERWER

Opis propozycji: Witam, przedstawiam jedną z moich propozycji, która dotyczy się zarobków we wszelakich pracach oraz cen montażu tuningów.

Krótko i na temat:

Co do tuningów: zmniejszyć ceny montażu wszystkich tuningów o 1/3 aktualnych cen oraz unormalizować ceny np. taksometru ponieważ przesadne jest płacenie 12.5k za instalacje taksometru (moja propozycja to 4.5k lub 5k), co to innych tuningów,  np. mk2 zamiast 55k na 35k, rh1 z 16k na 11k, hydraulika z 32k na 20k itp.

Co do zarobków: zwiększyć je trochę i tyle wystarczy. 

Co do cen samochodów: przeważnie ceny aut są przystępne. 

Jeszcze jedna sprawa: Koszt egzaminów w urzędzie San Fierro np. za L1 to 7.5k więc to ogromna przesada która wymaga natychmiastowej zmiany oraz karta rybacka za 1k. moja propozycja co to tych egzaminów to:

Egzamin Lotniczy L1 - 750PLN 

Egzamin Lotniczy H1 - 550PLN

Karta Rybacka R1 - 125PLN 

Mam nadzieję, że propozycja będzie pozytywnie rozpatrzona przez Administrację, ponieważ serwer ma wielki potencjał lecz jest trochę do poprawienia. Myślę że taka             "reforma" sprawi że więcej graczy postanowi zacząć tutaj rozgrywkę. Ja z ziomkami doceniliśmy ten serwer (jest nas 6). Kto wie, może przybędzie tu więcej osób.                 Pozdrowienia ode mnie oraz Ekipy Po prst. team.

 

Propozycja Kolegi Rumcajsa 

Witam! Mam kilka pomysłów co do zmian prac. Starałem się opisać dokładnie co i jak. Życzę miłej lektury 😉

Zgadzam się z kolegą wyżej co do zarobków, które są niskie w porównaniu do cen. Auta kosztują sporo ale to dobrze,
ponieważ jeśli się na coś zarobi, to jest satysfakcja z majątku. Można ustalić zmiany asortymentów w salonach (np. co tydzień
inne autka) co zróżnicuje rynek. Dodatkowo jest brak w autach w przedziale cenowym między 6k-15k, ponieważ po sadlerze do kupienia
jest od razu tampa za 15, gdzie jest to ogromny przeskok cenowy a można dodać jakiegoś Vincenta do cygana, który by miał silnik troszke
większy, aby jechał chociaż te 5km /h więcej niż sadler. Koszt takiego auta by było między 8-10k w którymś cyganie.

Co do cen za tuningi jestem zwolennikiem propozycji wyżej obniżenia ich o 1/3. Dalej by były wysokie ceny co daje satysfakcję z zarobienia
na taki tune, ale były by to realne kwoty. 

Co do wynagrodzeń za pracę mam pomysł aby je zwiększyć o x1.25. Nie była by to za duża zmiana, ale odczuwalna i realna w porównaniu do cen aut.
Poniżej przedstawiam pomysły na modernizację prac. Domyślam się, że będzie to proces pracochłonny i wiem, że od razu wszystkiego się nie zrobi.
Cieszyłbym się jednak jakby chociaż część z propozycji została przyjęta. Poniżej spis prac na serwerze, jeszcze nie pracowałem na wszystkich
i nie wiem ile się  na każdej zarabia, bo wymagań nie spełniam, ale jak tylko będę miał okazję tam pracować, to spis uzupełnię 😄 .


1. Magazyn to dobra praca na start zwłaszcza pod wbicie exp. Jedyne co można by zmienić to powrócić do starego
systemu poziomów. Nie musi być to do końca identyczny system, ale kiedy jest więcej poziomów, a aby nabić
jeden lvl potrzeba około 200-250 paczek to motywuje do dalszej pracy. Podwyżki musiałyby być oczywiście 
nie duże, ale odczuwalne (np za każdy poziom +1 - 2 PLN za paczkę). Obecnie jak się widzi 5k paczek na drugi
poziom zniechęca do pracowania tam.

2. Kopalnia jest to według mnie jedna z najlepszych prac dla początkowego gracza lub osoby, która ma za sobą
kilka godzin na serwerze. Wymagania na nią są niskie i jest to bardzo dobry wybór na drugą pracę. Co do zarobków
są dobre, jedynie możnaby ustabilizować rozrzut kwot, które się dostaje. Obecnie możemy zarobić od 7 do około 26 PLN
za skałę. Myślę, że dobrym wyjściem byłoby zwężyć ten rozrzut między 20 a 30 PLN.

3. Rybak jest kolejną pracą po kopalni względem wymagań. Zarobki wydają się małe, ale szybko się łowi.
Jest to bardzo dobra praca do wbijania expa, w kilka sekund już się dostaje 1 exp. Na moim przykładzie
120 expa wbiłem w około 10-15 min. Jedyne co wymagałoby zmiany to niszczenie się wędki. Sumując straty,
gdzie trzeba było kupić wędkę za około 150 PLN nie zarobiłem nic ze złowionych ryb, ponieważ wędka połamała
mi się około 5 razy. Mój pomysł na tę pracę to zwiększenie kosztów wędki do nawet 1500 PLN, a w zamian
usunąć opcje niszczenia wędki. Dodatkowe poziomy w pracy na pewno urozmaiciły by ją 😉

4. Betoniarki - następna praca w kolejności rang (wymaga Bywalca I). Jest to ogromny przeskok w expie między
rangą niedoświadczony III a Bywalcem I ale jesteśmy w stanie spokojnie to wbić na rybaku czy kopalni. Praca
jest bardzo dopracowana, a zarobki są odpowiednie co do wymagań. Nie trzeba jej zmieniać, chociaż dodanie więcej punktów,
gdzie trzeba dostarczyć towar (oczywiście im większy dystans, tym większe zarobki) urozmaiciły by pracę, 
ponieważ po zrobieniu około 10 punktów przeze mnie miałem tylko 2 cele, które są w okolicach Doherty SF. 
Można zmapować jakieś budowy, albo nawet i bez mapowań dodać miejsca rozładunku. Praca pomimo tego jest
opłacalna i przyjemna.

5. Fotoreporter - praca bardzo dobrze zbalansowana. Zarobki adekwatne do wymagań znajomości terenu, trzeba się najeździć
oraz posiadać własny pojazd. Praca według mnie powinnna pozostać bez zmian.

6. Cysterny - również wymagająca praca, ale zarobki są adekwatne do wymagań. Powinno być jednak więcej punktów załadowań cysterny
bo w obecnej chwili trzeba jechać z punktu rozładunku to miejsca rozpoczęcia pracy.

7. Taxi - obecnie jestem na 1 lvl taxi i nie wiem jakie zarobki są wyżej. Obecnie za kurs dostaje się bardzo mało (raz dostałem 1.5 PLN za kurs)
Co prawda był to kurs bardzo krótki, ale kwoty za kurs powinny oscylować nawet na tak niskim poziomie od 20PLN w górę. Dodatkowo powinno być
więcej zleceń, bo obecnie widać tylko 15 zleceń. Powinno być według mnie co najmniej 3x tyle, aby był spory wybór zleceń, żeby nie trzeba było
jechać z SF do LS po kurs, bo w SF nie ma żadnego zlecenia.

8. Śmieciarki - kompletnie nieopłacalna praca. Po zebraniu śmieci z całego SF (50% zapełnienia śmieciarki) dostałem zaledwie 75 PLN.

9. Odśnieżarki - bardzo fajnie zrobiona praca. Model jest bardzo ładnie wykonany, a animacje, które towarzyszą podczas pracowania cieszą oko.
Co do zarobków mogły by być lekko zwiększone, jeśli miały by inne prace też dostać boosta.

10. Sweepery - również praca fajna, dobrze zrobiona i opłacalna na start. Za 10kg, czyli przejechanie z LS do SF dostaliśmy ze znajomymi
ponad 400 PLN co jest dosyć fajną kwotą. 

Więcej prac sobie nie przypominam lub jeszcze nie pracowałem na nich. Opis będę się starał uzupełniać.
Pozdrawiam Rumek.

 

Edytowane przez BesteR:D
Prośba kolegi
  • Lubię to 5
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...